blokforms@gmail.com

Darmowa dostawa od 300 zł

Pielęgnacja

Bawełna organiczna i inne naturalne włókna użyte w produkcji naszych tkanin są bardzo delikatne, często niefarbowane, pozostawione w ich naturalnej formie. Wszystkie nasze tkaniny pochodzą ze zrównażonego, certyfikowanego źrodła.

Aby jak najlepiej dbać o naturalne tkaniny i nasze środowisko, zalecamy prać nasze produkty jak najrzadziej, a drobne plamy usuwać miejscowo

Najlepszym wyborem sposobu prania dla delikatnych ubrań oraz środowiska będzie pranie ręczne w chłodnej wodzie, ewentualnie delikatne pranie w pralce w 30 stopniach oraz nieużywanie suszarek elektrycznych. Przed ewentualnym praniem w pralce należy wywrócić ubrania na lewą stronę, aby zapobiec zniszczeniu powierzchni tkaniny i wyciąganiu się włosków. 

Poprzez delikatne traktowanie materiały zachowają swój pierwotny wygląd przez dłuższy czas. 


Bawełna organiczna - pluszowy molton

Delikatna bawełna organiczna o pluszowej powierzchni z włoskiem może naturalnie się kulkować (podobnie jak powierzchnia dzianin polarowych lub kocy). Jest to naturalny proces spowodowany jej 100% bawełnianym składem i delikatnym wykończeniem - drobnym, miękkim wyczesanym włoskiem, który przy wielokrotnym przecieraniu powierzchni zbiera się w strukturze. Aby zachować jej naturalny wygląd jak najdłużej zalecamy stosować pranie ręczne w chłodnej wodzie. Delikatna bawełna organiczna użyta do stworzenia naszej bluzy zachowuje swój naturalny, surowy kolor - w procesie obróbki bawełniane włokna przechodziły jedynie proces mycia. Po pierwszym praniu tkanina może skurczyć się do 5%, stąd zalecamy jak najdelikatniejsze pranie, które zminimalizuje ten efekt. 

Po wypraniu koniecznie wyprasuj produkt na płasko w temperaturze odpowiedniej dla bawełny, możesz użyć delikatnie funkcji pary. Jeżeli włosek się zbierze, możesz użyć gęstej szczotki (najlepiej z naturalnym włosiem) i przeczesać tkaninę po jej powierzchni, aby przywrócić do pierwotnego wyglądu. Jeżeli obawiasz się zniszczenia, wypróbuj ją najpierw na mankiecie.

Bawełna organiczna GOTS

Bawełna organiczna certyfikowana GOTS z natury jest delikatniejsza i przyjazna dla naszego ciała, z powodu braku użycia szkodliwych substancji tj. pestycydów, toksycznych barwników, itp. przy całym procesie jej produkcji. Część produktów z tej bawełny w naszej ofercie jest pozostawiona w jej naturalnym, surowym kolorze beżu. Aby jak najlepiej dbać o bawełnę organiczną, pierz ją w chłodnej wodzie z ubraniami w podobnych kolorach. Nie używaj suszarki bębnowej do jej suszenia, ponieważ naturalne włókna mogą skurczyć się pod wpływem narzuconej temperatury.

Jedwab, bawełna organiczna i konopie

Jedwabna tkanina z bawełną organiczną i włóknami konopii ma subtelnie lśniącą powierzchnię z delikatnym włoskiem, który przy wielokrotnym praniu w pralce może się uwydatnić. Jest to naturalny proces spowodowany połączeniem naturalnych, delikatnych włókien konopii oraz bawełny. Możesz prać ją w pralce na delikatnym cyklu i w chłodnych temperaturach, wywróconą na lewą stronę. Naturalna tkanina nie powinna widocznie się skurczyć. Po upraniu materiał może wyglądać na lekko matowy - koniecznie go uprasuj, aby przywrócić gładki blask. Możesz korzystać z temperatury odpowiedniej dla bawełny oraz funkcji pary, ale uważaj żeby nie zniszczyć żelazkiem powierzchni tkaniny.

Wełna

Produkty z delikatnej wełny zalecamy zawsze prać ręcznie w chłodnej wodzie i suszyć na płasko. W ten sposób zapobiegniemy kurczeniu się włókna, kulkowaniu i wycieraniu się struktury jej splotu. Należy prasować ją w bardzo delikatnej temperaturze, odpowiedniej dla wełny. Delikatna wełna w naszej ofercie ma bardzo luźny splot, który może nieznacznie rozciągać się na szwach, jeżeli produkt jest opięty na ciele. 

ARCHIVE
Koszula wełniana zielona
Koszula wełniana zielona
499,00 zł 249,00 zł
Jedwabne spodenki - czarne
Jedwabne spodenki - czarne
299,00 zł 149,00 zł
Sukienka koszulowa jedwab
Sukienka koszulowa jedwab
499,00 zł 249,00 zł
Koszula oversize z organicznej bawełny
Koszula oversize z organicznej bawełny
499,00 zł 249,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl