blokforms@gmail.com

Darmowa dostawa od 300 zł

Pielęgnacja

Bawełna organiczna i inne naturalne włókna użyte w produkcji naszych tkanin są bardzo delikatne, często niefarbowane, pozostawione w ich naturalnej formie. Wszystkie nasze tkaniny pochodzą ze zrównażonego, certyfikowanego źrodła.

Aby jak najlepiej dbać o naturalne tkaniny i nasze środowisko, zalecamy prać nasze produkty jak najrzadziej, a drobne plamy usuwać miejscowo

Najlepszym wyborem sposobu prania dla delikatnych ubrań oraz środowiska będzie pranie ręczne w chłodnej wodzie, ewentualnie delikatne pranie w pralce w 30 stopniach oraz nieużywanie suszarek elektrycznych. Przed ewentualnym praniem w pralce należy wywrócić ubrania na lewą stronę, aby zapobiec zniszczeniu powierzchni tkaniny i wyciąganiu się włosków. 

Poprzez delikatne traktowanie materiały zachowają swój pierwotny wygląd przez dłuższy czas. 


Bawełna organiczna - pluszowy molton

Delikatna bawełna organiczna o pluszowej powierzchni z włoskiem może naturalnie się kulkować (podobnie jak powierzchnia dzianin polarowych lub kocy). Jest to naturalny proces spowodowany jej 100% bawełnianym składem i delikatnym wykończeniem - drobnym, miękkim wyczesanym włoskiem, który przy wielokrotnym przecieraniu powierzchni zbiera się w strukturze. Aby zachować jej naturalny wygląd jak najdłużej zalecamy stosować pranie ręczne w chłodnej wodzie. Delikatna bawełna organiczna użyta do stworzenia naszej bluzy zachowuje swój naturalny, surowy kolor - w procesie obróbki bawełniane włokna przechodziły jedynie proces mycia. Po pierwszym praniu tkanina może skurczyć się do 5%, stąd zalecamy jak najdelikatniejsze pranie, które zminimalizuje ten efekt. 

Po wypraniu koniecznie wyprasuj produkt na płasko w temperaturze odpowiedniej dla bawełny, możesz użyć delikatnie funkcji pary. Jeżeli włosek się zbierze, możesz użyć gęstej szczotki (najlepiej z naturalnym włosiem) i przeczesać tkaninę po jej powierzchni, aby przywrócić do pierwotnego wyglądu. Jeżeli obawiasz się zniszczenia, wypróbuj ją najpierw na mankiecie.

Bawełna organiczna GOTS

Bawełna organiczna certyfikowana GOTS z natury jest delikatniejsza i przyjazna dla naszego ciała, z powodu braku użycia szkodliwych substancji tj. pestycydów, toksycznych barwników, itp. przy całym procesie jej produkcji. Część produktów z tej bawełny w naszej ofercie jest pozostawiona w jej naturalnym, surowym kolorze beżu. Aby jak najlepiej dbać o bawełnę organiczną, pierz ją w chłodnej wodzie z ubraniami w podobnych kolorach. Nie używaj suszarki bębnowej do jej suszenia, ponieważ naturalne włókna mogą skurczyć się pod wpływem narzuconej temperatury.

Jedwab, bawełna organiczna i konopie

Jedwabna tkanina z bawełną organiczną i włóknami konopii ma subtelnie lśniącą powierzchnię z delikatnym włoskiem, który przy wielokrotnym praniu w pralce może się uwydatnić. Jest to naturalny proces spowodowany połączeniem naturalnych, delikatnych włókien konopii oraz bawełny. Możesz prać ją w pralce na delikatnym cyklu i w chłodnych temperaturach, wywróconą na lewą stronę. Naturalna tkanina nie powinna widocznie się skurczyć. Po upraniu materiał może wyglądać na lekko matowy - koniecznie go uprasuj, aby przywrócić gładki blask. Możesz korzystać z temperatury odpowiedniej dla bawełny oraz funkcji pary, ale uważaj żeby nie zniszczyć żelazkiem powierzchni tkaniny.

Wełna

Produkty z delikatnej wełny zalecamy zawsze prać ręcznie w chłodnej wodzie i suszyć na płasko. W ten sposób zapobiegniemy kurczeniu się włókna, kulkowaniu i wycieraniu się struktury jej splotu. Należy prasować ją w bardzo delikatnej temperaturze, odpowiedniej dla wełny. Delikatna wełna w naszej ofercie ma bardzo luźny splot, który może nieznacznie rozciągać się na szwach, jeżeli produkt jest opięty na ciele. 

W promocji...
Spodnie darts
Spodnie darts

87,25 zł

Cena regularna: 349,00 zł

Najniższa cena: 69,80 zł
Jeansy raw denim
Jeansy raw denim

99,75 zł

Cena regularna: 399,00 zł

Najniższa cena: 79,80 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl